HAKKIMIZDA

1986 yılında Haluk Arıcan tarafından kurulmuş olan şirketimiz aradan geçen 26 yıl boyunca sürekli olarak kendisini geliştirmiş ve gerek yurtiçi gerekse de yurtdışı piyasaların ihtiyaç ve değişimlerini takip ederek bağlantı elemanları alanında sektörün öncü ve güvenilir kuruluşları arasında yerini almıştır.

Uzun yıllara dayanan tecrübesi, sahip olduğu teknolojik alt yapısı, kullandığı ERP sistemi ve titizlikle uyguladığı kalite güvence ve yönetim sistemleri ile şirketimiz yapı sektörü, otomotiv sektörü ve yenilenebilir enerji sektörüne yönelik bağlantı elemanları geliştirmekte ve üretmektedir.

Farklı teknolojilerden yararlanarak metali şekillendirme konusunda uzman olan şirketimiz kendi markası ile geliştirdiği ürünlerin üretimini ve satışını gerçekleştirmenin yanı sıra tüm dünyadaki müşterilerinin özel ihtiyaçlarını karşılamak üzere onlarla yakın işbirliği içinde çalışarak özel geliştirme projelerine de imza atmaktadır.

“Kalite, hız ve esneklik” ilkelerini özümsemiş olan kuruluşumuzun en güçlü yönlerinden bir tanesi değişen piyasa koşullarına hızla uyum sağlayabilmesi ve böylece global pazarlara yönelik kaliteli ve fiyat rekabetine sahip ürünler üretebilmesidir. Artan ve değişen piyasa taleplerine hızla tepki verebilmek adına üretim sektöründe hayati öneme sahip olan Ar-Ge, proses tasarımı, kalıp tasarımı ve inşası ile otomasyon çözümlerini kendi bünyesinde gerçekleştiren şirketimiz yatırım masraflarını asgari seviyede tutarak üretkenliği artırmak adına standart makineleri özel tezgahlara dönüştürme yeteneğine sahiptir. Bunun yanında esnek üretim modelleri geliştiren şirketimiz ürünlerin miktar ve kalitesini artırırken bu sayede müşterilerinin özel taleplerine de daima olumlu yanıt verebilmektedir. 25 yıldır katlanarak artan başarımızın ardında yatan en temel faktör sahip olduğumuz bu esnekliktir.

İnka’da iadelerin ve müşteri şikayetlerinin oldukça düşük, dolayısıyla da ürün ve hizmet kalitesinin oldukça yüksek bir seviyede olmasını  sağlayan en önemli faktörler arasında uluslar arası standartları kurumsal yapısına adapte etmiş olması, eleman sürekliliğine büyük önem vererek sirkülasyonun düşük tutulması, müşteri odaklı çalışma anlayışı ve gerek kurumsal yapının gerekse insan kaynağının sürekli gelişimine büyük önem verilmesidir.

İnka ürünlerini sürekli olarak test ve analizlere tabi tutar, deneme üretimleri ile doğrular ve maliyetleri devamlı olarak değerlendirerek rekabetçi yapısını sürdürür. Araştırma ve geliştirme faaliyetlerini günün koşullarına göre yönetir, bunun için bilgisayar destekli çizim teknolojilerinden yararlanır ve pazar değişikliklerinin yönünü izleyerek üretkenlik ve kararlılık seviyesini sürekli yükseltir. Bütün bunların sonucunda en önemli kazanç olarak kabul ettiği yüksek müşteri memnuniyeti oranlarına sahip saygın ve başarılı bir sanayi kuruluşudur.  

Ulaşmış olduğu başarıyı daha da ileriye taşımakta kararlı olan şirketimiz eğitim ve gelişim faaliyetlerine büyük önem vermektedir. Bu kapsamda çalışanlarını sürekli olarak mesleki ve teknik eğitimler ile destekleyen ve farklı unsurlar ile motive eden INKA bununla yetinmeyerek sahip olduğu teknik uzmanlık bilgisini gelecek nesillere de aktarmayı görev addederek Festo, Siemens ve Bosch gibi sektörün öncü kuruluşları ile işbirliği içerisinde ve Teknolojik Eğitimi Geliştirme Vakfı (TEGEV) çatısı altında önemli bir eğitim programının geliştirilmesi çalışmalarında aktif olarak yer almaktadır.

Eğer siz de güvenilir, sorumluluğunun bilincinde, yenilikçi ve üretken bir çözüm ortağı arıyorsanız INKA’da doğru yerde olduğunuzdan emin olabilirsiniz.